Πίσω στην κορυφή

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Έναρξη μαθημάτων 8:25 π.μ. Λήξη μαθημάτων: 2:50 μ.μ.

Καλλιτεχνικό Σχολείο Κερατσινίου-Δραπετσώνας

"Δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορεί να το εκφράσει η τέχνη"

Τον Καιρό της Καραντίνας

Τον Καιρό της Καραντίνας

Oι Palantzian RadioArt στα Ραδιοκύματα του Εuropean School Radio δεύτερη φορά!

Δημιουργώντας στο μάθημα των Αγγλικών

Πολλά συγχαρητήρια στην κ.Βαρβαδούκα Ευτυχία και τους μαθητές της για τις δημιουργίες τους στο μάθημα των Αγγλικών !!!

Εργασίες μαθητών της  Β γυμνασίου στα πλαίσια αφίσας ανακύκλωσης ΕΔΩ 

Δημιουργίες μαθητών της  Α γυμνασίου  για την ημέρα της γυναίκας  ΕΔΩ 

Ποιήματα HAIKU της Γ γυμνασίου ΕΔΩ 

Στα πλαίσια του διαγωνισμού "Η μουσική των λέξεων " η μαθήτρια Βιβή Παπακωνσταντίνου και η μαθήτρια Μαρία Κουλούρη της Α Λυκείου  δημιούργησαν βίντεο με θέμα Pride & Prejudice .

 

Γιορτή Πολυτεχνείου 2021

Γιορτη Πολυτεχνειου 2021

Συμμετοχή της Γ΄Γυμνασίου στο 6ο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Συνέδριο στη Βενετία

Συμμετοχή της Γ΄Γυμνασίου στο 6ο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Συνέδριο στη Βενετία

Συνεργασία του σχολείου μας με το Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας

Συνεργασία του σχολείου μας με το Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας

Συμπόσιο Επιστήμη και Τέχνη

tn 20180612111847341 0001

Γ' Πανελλαδική Συνάντηση Καλλιτεχνικών Σχολείων 2019

synantisikallitexnikon2019

Σχολικός ΠειραιΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 2018

peraiaautlh

Χορωδία

tn Afisa Sxoleio Keratsini

Μαθητικό Καλλιτεχνικό Φεστιβάλ Δήμου Κερατσινίου Δραπετσώνας 2018

mathitiko festival 2018 exo

Παράσταση

afisa vouli

Έκθεση Μικρογλυπτικής

mikrogliptiki prosklisi

 

Σχολικό Έτος 2019-2020

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ  ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
Σταθοπούλου Παναγιώτα Καλών Τεχνών (ΠΕ08), Διευθύντρια
Φάββα Παρασκευή Θεολόγος (ΠΕ01)
Βρούτση Ιουλιανή Φιλόλογος (ΠΕ02)
Γιαννακάς Ζαχαρίας Φιλόλογος (ΠΕ02)
Ζέρβα Βαρβάρα Φιλόλογος (ΠΕ02)
Πάτση Στυλιανή Φιλόλογος (ΠΕ02)
Φουντουλάκης Γεώργιος Φιλόλογος (ΠΕ02)
Κιούφτη Ροϊδούλα Μαθηματικός (ΠΕ03)
Λαλιώτη Χρυσούλα Μαθηματικός (ΠΕ03)
Παπανικολάου Σταμάτiος Μαθηματικός (ΠΕ03)
Κουλίζος Αντώνιος Φυσικός (ΠΕ04.01)
Θωμά Μαριλένα Χημικός (ΠΕ04.02) 
Νικολοπούλου Αικατερίνη Γαλλικής Φιλολογίας (ΠΕ05)
Παπαγιάννη Μαρία Αγγλικής Φιλολογίας (ΠΕ06)
Σακιώτη Αθανασία Γερμανικής Φιλολογίας (ΠΕ07)
Αποστολοπόυλου Παναγιώτα Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Λιβανού Σοφία Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Πολυχρονάτου Ελένη Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Ραυτόπουλος Θεόδωρος  Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Σοφρά Μαλλιάρου Βασιλική Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Χαραλαμπίδου Κυριακή Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Λιάπα Ελένη Φυσικής Αγωγής (ΠΕ11)
Σούση Βιολέττα Μουσικής (ΠΕ16)
Χατζητσινίδου Ευαγγελία Πληροφορικής (ΠΕ86)
Αρβανιτάκη Νικολέττα Θεατρικών Σπουδών (ΠΕ91.01)
Γούναρης Άγγελος Δραματικής Τέχνης (ΠΕ91.02)
Σταυρίδου Ελισάβετ
Δραματικής Τέχνης (ΠΕ91.02)
Κύρλης Ευθύμιος Δραματικής Τέχνης (ΠΕ91.02)
Μπουμπάκη Αριστέα Χορός Κλασικός
Αμερικάνου Ερασμία Κίνηση χορός
Πανουργιά Μαριάννα Χορός Κλασικός
Ανδριοπούλου Αικατερίνη Χορός Σύγχρονος
Λουκάτος Παναγιώτης Κλασικός χορός
Δρ. Βαλσάμης Αλέξανδρος Κινηματογράφος
Δημητροπούλου Παρασκευή Κινηματογράφος

 

 

 

Διευθύντρια: Σταθοπούλου Παναγιώτα, Εικαστικός, Δρ. Φιλοσοφίας

Βιογραφικό

Υποδιευθυντής Α'. Παπανικολάου Σταμάτης, Μαθηματικός

Βιογραφικό

Υποδιευθύντρια B΄. Ιωαννίδου Ελένη, Γαλλική Φιλολογία

Βιογραφικό

Σχολικό Έτος 2021-2022

 ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ  ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
Σταθοπούλου Παναγιώτα Καλών Τεχνών (ΠΕ08), Διευθύντρια
Καραντζής Θεόδωρος Θεολόγος (ΠΕ01)
Γεωργαρίου Μαρία Φιλόλογος (ΠΕ02)
Τόλης Ευάγγελος Φιλόλογος (ΠΕ02)
Ζέρβα Βαρβάρα Φιλόλογος (ΠΕ02)
Φουντουλάκης Γεώργιος Φιλόλογος (ΠΕ02)
Κιούφτη Ροϊδούλα Μαθηματικός (ΠΕ03)
Μίσθου Ελευθερία  Μαθηματικός (ΠΕ03)
Παπανικολάου Σταμάτiος Μαθηματικός (ΠΕ03)
Κουλίζος Αντώνιος Φυσικός (ΠΕ04.01)
Κακουλίδου Βενετία Χημικός (ΠΕ04.02)
Ιωαννίδου Ελένη Γαλλικής Φιλολογίας (ΠΕ05)
Φρυδά Ευαγγελία Αγγλικής Φιλολογίας (ΠΕ06)
Σακιώτη Αθανασία Γερμανικής Φιλολογίας (ΠΕ07)
Λιβανού Σοφία Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Κεχαγιά Ελισάβετ  Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Ραυτόπουλος Θεόδωρος  Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Θωμοπούλου Αντωνία  Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Πολυχρονάτου Ελένη  Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Στεφανίδη Χρυσούλα   Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Γκίνη Διονυσία   Καλών Τεχνών (ΠΕ08)
Λιάπα Ελένη  Φυσικής Αγωγής (ΠΕ11)
Σούση Βιολέττα  Μουσικής (ΠΕ16)
Γούναρης Άγγελος  Δραματικής Τέχνης (ΠΕ91.02)
Γράψα Νικολέττα Δραματικής Τέχνης (ΠΕ91.02)
Κύρλης Ευθύμιος Δραματικής Τέχνης (ΠΕ91.02)
Αρβανιτακη Νικολέττα Θεατρικών Σπουδών (ΠΕ91.01)
Φαρδέλας Δήμος  Πληροφορικής (ΠΕ86)
Μπουμπάκη Αριστέα Χορός Κλασικός
Κονδυλιά Σοφία Σύγχρονος χορός
Πανουργιά Μαριάννα Χορός Κλασικός
Ανδριοπούλου Αικατερίνη Χορός Σύγχρονος
Λουκάτος Παναγιώτης Κλασικός χορός
Μπαβέλας Δημήτρης  Κινηματογράφος
Δημητροπούλου Παρασκευή Κινηματογράφος

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ - ΤΑΞΗ Α

ΤΜΗΜΑ: Α1 ΤΜΗΜΑ: Α2
ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Θρησκευτικά ΜΑΡΓΙΟΡΑ Ε. ΜΑΡΓΙΟΡΑ Ε.
Γλωσσική Διδασκαλία ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ.
Νεοελληνική Λογοτεχνία ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ.
Αρχαία Ελληνική Γλώσσα ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π. ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π.
Αρχαία Ελληνικά Κείμενα
από μετάφραση
ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π. ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π.
Μαθηματικά ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α. ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α.
Φυσική ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α. ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α.
Βιολογία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Γεωλογία - Γεωγραφία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Ιστορία ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α.
Πληροφορική ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
Φυσική Αγωγή ΣΑΜΑΡΑΣ Α. ΣΑΜΑΡΑΣ Α.
--- Ξένων Γλωσσών    
Αγγλικά ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ. ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ.
Γαλλικά ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α.
Γερμανικά   ΣΑΚΙΩΤΗ Α.

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ - ΤΑΞΗ Β

ΤΜΗΜΑ: Β1 ΤΜΗΜΑ: Β2
ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Θρησκευτικά ΜΑΡΓΙΟΡΑ Ε. ΜΑΡΓΙΟΡΑ Ε.
Γλωσσική Διδασκαλία ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π. ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π.
Νεοελληνική Λογοτεχνία ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π. ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π.
Αρχαία Ελληνική Γλώσσα ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε. ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε.
Αρχαία Ελληνικά Κείμενα 
από μετάφραση
ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε. ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε.
Μαθηματικά ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ.
Φυσική ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α. ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α.
Χημεία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Βιολογία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Γεωλογία - Γεωγραφία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Ιστορία ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α.
Πληροφορική ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
Φυσική Αγωγή ΣΑΜΑΡΑΣ Α. ΣΑΜΑΡΑΣ Α.
--- Ξένων Γλωσσών    
Αγγλικά ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ. ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ.
Γαλλικά ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α.
Γερμανικά ΣΑΚΙΩΤΗ Α. ΣΑΚΙΩΤΗ Α.
 

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ - ΤΑΞΗ Γ

  ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
ΜΑΘΗΜΑ ΤΜΗΜΑ: Γ1 ΤΜΗΜΑ: Γ2
Θρησκευτικά ΜΑΡΓΙΟΡΑ Ε. ΜΑΡΓΙΟΡΑ Ε.
Γλωσσική Διδασκαλία ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε. ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε.
Νεοελληνική Λογοτεχνία ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ Ε. ΚΑΡΑΒΑ ΤΣΕΒΔΟΥ Π.
Αρχαία Ελληνική Γλώσσα ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ.
Αρχαία Ελληνικά Κείμενα 
από μετάφραση
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Χ.
Μαθηματικά ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ.
Φυσική ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α. ΚΟΥΛΙΖΟΣ Α.
Χημεία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Βιολογία ΤΖΙΜΑ Θ. ΤΖΙΜΑ Θ.
Ιστορία ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ. ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ.
Πληροφορική ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
Φυσική Αγωγή ΣΑΜΑΡΑΣ Α. ΣΑΜΑΡΑΣ Α.
Κοινωνική Πολιτική Αγωγή    
--- Ξένων Γλωσσών    
Αγγλικά ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ. ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ Ζ.
Γαλλικά ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Α.
Γερμανικά ΣΑΚΙΩΤΗ Α.  

Υποκατηγορίες

Ωράριο λειτουργίας

Έναρξη μαθημάτων: 8:25 π.μ.

Λήξη μαθημάτων: 14:50 μ.μ.

8 Διδακτικές ώρες

Στοιχεία Επικοινωνίας

Καλλιτεχνικό Σχολείο Κερατσινίου Δραπετσώνας
Ελ. Βενιζέλου 98, Κερατσίνι
Τ.Κ. 18755
Τηλ: 210 4613060, email: gymkallk@sch.gr
    
 

Σύνδεση διαχειριστή

Copyright © 2022 Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Κερατσινίου-Δραπετσώνας Rights Reserved.

Δημιουργία ιστοσελίδας: Καραγιαννοπούλου Ελισάβετ, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής