Θέμα: Συγκρότηση Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων - Μεταφορές

Κερατσίνι, 10 Οκτωβρίου 2018

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κερατσινίου-Δραπετσώνας,

Στις 08/10/2018, μετά τη συγκρότηση σε σώμα του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου και την ολοκλήρωση -όπως ορίζεται από το καταστατικό μας- της μυστικής ψηφοφορίας ανάμεσα στα μέλη του, αναδείξαμε το νέο Προεδρείο μας, το οποίο με χαρά σας ανακοινώνουμε:

Πρόεδρος: Κατερίνα Ριζοπούλου

Αντιπρόεδρος: Γιώργος Νάκος

Γενική Γραμματέας: Νίκη Μιχαήλ

Αναπληρώτρια Γραμματέας: Μαγδαληνή Βελωνά

Ταμίας: Λένα Παναγιωτίδη

Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων: Μάγια Τσόκλη

Μέλος: Αναστασία Βαλλιανάτου

Στόχος του Συλλόγου μας είναι η ευτυχία των παιδιών μας. Θέλουμε να τα δούμε να «ανθίζουν» στο σχολικό τους περιβάλλον, να αγαπήσουν τη γνώση, τη προσπάθεια, την ευγενή άμιλλα, τη συνεργατικότητα, τις Τέχνες φυσικά και κάποιες βασικές αξίες που μας κάνουν όλους καλύτερους ανθρώπους. Σκοπός μας είναι να καλλιεργήσουμε μια συστηματική και οργανωμένη επαφή μεταξύ της διοίκησης, του διδακτικού προσωπικού του Σχολείου μας, όλων ημών των γονιών και των παιδιών μας, παρεμβαίνοντας υποστηρικτικά, δυναμικά και άμεσα όποτε αυτό χρειάζεται.

Θα ακολουθήσει σύντομα νέα επικοινωνία, όμως να σας γνωστοποιήσουμε ότι το πρώτο θέμα που απασχόλησε το νέο Προεδρείο ήταν το μείζον πρόβλημα των μεταφορών των παιδιών μας.

Την Τρίτη 9/10, αντιπροσωπεία του Δ.Σ. συναντήθηκε με την Κα Σταθοπούλου και ενημερώθηκε για το θέμα. Στη συνέχεια ήρθαμε σε επαφή με τον υπεύθυνο υπάλληλο της Περιφέρειας που μας διαβεβαίωσε για την «εντός των ημερών» διευθέτηση του προβλήματος του ενός δρομολογίου που ακόμη δεν έχει ξεκινήσει. Όσο για τα ήδη υπάρχοντα δρομολόγια, θα ήταν εφικτές κάποιες αλλαγές, εφόσον αυτές δεν αφορούν τους βασικούς άξονες (περιοχές) που εξυπηρετούν τα λεωφορεία.

Μόλις συγκεντρώσουμε όλα τα στοιχεία θα σας καλέσουμε σε γενική συνέλευση για να αποφασίσουμε από κοινού τις δράσεις μας. Παρακαλούμε θερμά για την παρουσία και το ενδιαφέρον σας, γιατί Σύλλογος, είμαστε όλοι.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου